Embed

Kadınların Boşaldığı Nasıl Anlaşılır?

Kadınların Boşaldığı Nasıl Anlaşılır?

Bayanların yaşadığı orgazmlardaki farklılıklar şöyle sıralanmaktadır.

Cüce orgazmlar: Genellikle kısa süren bir orgazm çeşididir. Bu orgazm türü kadınlar için fazla tatmin edici değildir. Hafif kasılmalarla gelişir ve birkaç saniye kadar kısa sürer. Bir çok kadın bu duyguyu fark etmez bile. Bu nedenle alınan haz çok düşüktür.

Normal orgazmlar: Bu orgazm türü yaklaşık 15-20 saniye kadar sürer. Bu orgazmın bir tanesi dahi doyurucu olabilir. Ancak eğitimle alınan coşkulu haz ve süreler çoğaltılabilir. Bu genellikle klitoral kaynaklıdır.

Hiperseksüel orgazmlar: Kadınların yaşadığı en muhteşem orgazm türüdür. Orgazmın başlaması ile birlikte bitmek bilmeyen büyük bir coşku ve haz duygusu oluşur. Bu tür orgazmlar 20-30 saniye olarak görüldüğü gibi 30-40 dakika olarak da görülebilir. Bu sürede birbirini takip eden coşkulu bir orgazm yoğunluğu yaşar kadınlar. Bu coşkulu orgazm ile birlikte erkeklerin aksine kadınlarda daha çok cinsel istek içgüdüsü oluşur. Bunlar hem klitoral ve hem de G. Noktası kaynaklı bileşke orgazmlarıdır. Bu orgazmı yaşayan kadınlarda PS kasının çok gelişmesinin etkisi fazladır.

Kadınların yaşamış olduğu orgazm çeşitlerini öğrendikten sonra şimdi birlikte orgazm nasıl olur sorusunu irdeleyelim.

Çiftlerin birlikte orgazma ulaşmasının en önemli ilkesi konsantrasyondur.
Orgazmın kaliteli ve birlikte yaşanabilmesi için sevişme pozisyonunun kadının önceliğine bırakılması gereklidir. Erkek açısından da deneyim ve bilgi çok önemlidir. Bilakis orgazm konsantrasyon yoğunluğunun en fazla yaşandığı noktadır. Bir hapşırık, bir ışık veya bir ses dahi konsantrasyonu bitirebilir. Konsantrasyonun kaybolması ise orgazmın da kırılmasına sebep olur.

Kadınların konsantrasyon özelliği çok daha çabuk etkilenebilir. Bu sebeple ilişkilerde kadının orgazmı sırasında pozisyon ve ritim kadının isteğine uygun biçimde özenle korunmalıdır. Erkekler ise kendi orgazmında pozisyonu veya ritmi değiştirebilirler. Ama kadın açısından bu asla söz konusu değildir.

Bilinmesi gereken en önemli şey ise orgazm anı nasıl anlaşıldığıdır.

Uyarılma anından itibaren kan dolaşımı ve adrenalin ciddi biçimde hızlanır. Bu sebeple de cinsel ilişkinin en başından itibaren terleme olabilir. İlişki sırasında bedeni değişik ritimlere sürükleyen bir durum oluşur. Yapılan araştırmalar göstermiştir ki, hormonlar terleme ile birlikte farklı kokular da oluştururlar. Bu kokular cinselliği daha çok teşvik eder.

Orgazma yaklaştıkça kalp atışları ve nefes alışverişlerinde yoğunluk oluşur. Öyle ki, birçok kez bu kalp atışları vücuda dar gelir. Meme uçları başkalaşır ve meme uçlarına dokunduğunuzda müthiş bir haz duyar kadın. Bunların etkileriyle kadında farklı kasılmaların yaşandığı görülür. Genellikle kadınlar orgazm sırasında çığlık da atarlar. Bazıları ise çığlık atmamak için kendilerini daha çok sıkarlar ve bu nedenle kadın garip ve anlamsız sesler çıkarabilir. Vajinada bir sıvı boşalması oluşur. Bu esnada kadın kendinden tamamen geçer.

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !